SDP Başkanı Ayhan Oğan, yabancı misafirlerini kabul etti

SDP Başkanı Ayhan Oğan, yabancı misafirlerini kabul etti

SDP Başkanı Ayhan Oğan, Almanya Federal Cumhuriyeti Başkatibi Wenke Dagyab, AB-Delegasyonu Siyasi Uzmanı Aycan Akdeniz ve Amerika Büyükelçiliği Siyasi Uzmanı Natalie A. Oldani den oluşan heyetinin ziyaretlerini kabul etti.

14-15 Haziran Türkiye ziyaretlerinde bulunan Almanya Federal Cumhuriyeti Başkatibi Wenke Dagyab, AB-Delegasyonu Siyasi Uzmanı Aycan Akdeniz ve Amerika Büyükelçiliği Siyasi Uzmanı Natalie A. Oldani den oluşan heyeti İstanbul Sivil Dayanışma Platformu ofisimizde ağırladık.

Tecrübelerimizden faydalanmak istediklerini söyleyen heyete Sn. Ayhan Oğan, öcelikle batı devletlerinin Türkiye yi tanımakta güçlük çektiğini ifade etti. Ardından Türkiye nin toplumsal, siyasi ve sosyolojik yapısana dair bilgiler aktardı. Türkiye de sistem değişikliğinin artık kaçınılmaz bir sürece girdiğine dikkat çeken Oğan, bu topraklara has aynı zamanda evrensel değerler ile birleşerek oluşturulacak olan "Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi" konusunda SDP olarak çalışma, deneyim ve tecrübelerimizi heyet ile paylaştı.